Bodrumda Yabancı İkamet Acentası

6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun meydana getirdiği bir başka değişiklikse çalışma izninin e-ikamet izni yerine geçmesidir. Kanunun 27’nci maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmayan kişinin çalışma izni sağlanması durumunda ek olarak e-ikamet izni hazır bulundurmasına gereklidir ve çalışma izni süresince Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma veya diğer diyimle yaşama hakkına sahiptir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 5543 sayılı İskan Kanununun 4’ncü, 5’nci, 6’ncü ve ayrıyeten 8’nci yasa maddesine tabi bulunan fıkraları çerçevesinde ülkemizin İçişleri Bakanlığı’nın yetki alanında bulunan tabi olmayan göçmen prosedür ve formaliteleri Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yerine getirmektedir.

OTURMA YAHUT E-İKAMET MÜSAADESİNE AİT UMUMİ BİLGİLER

1’nci e-ikamet müsaadesi başvurular ile ikamet müsaadeleri arasındaki geçiş işlemlerine tasarlanmış “Merkezi Randevu Sistemi” gibi yeni bir seçenek temin edilmiştir. Bu yöntem aracılığıyla uzun dönem, kısa dönem, aile ve öğrenci e-ikamet izinleri açısından 1’nci ve tekrardan bağlantı müraacatları gerçekleşebilmektedir.
İnsani ve insan ticareti hakkında zor durumda kalmış ya da mağdur olan insanların oturma izni işlemlerinin alakalı il göç idaresi müdürlüğünde yapılması mecburidir.

Yorum Bırakın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Tel: +90 (538) 882 53 07 whatsapp+90 (543) 693 33 80
+ +