Bodrumda Yabancılar için İkamet

Güvercinlik, Yalıçiftlik, Mumcular, Kızılağaç, Torba, Gündoğan, Gölköy, Türkbükü, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis, Akyarlar, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Gümbet, Güllük, Milas veya Bodrumda yaşamını sürüdüren Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmayan ecnebi yurttaşlar buluşmanızda izah edilen gün ve vakitte ikamet ettiğiniz ildeki veya Bodrum Göç İdaresi Müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekir, aksi halde müracaatınız hukuken muteber olmayacaktır. Başvurunuzun feshi  ya da en son düzeltmeleri mümkün değildir. Gerekli şartların iletilmesi ve talebi onaylanması halinde oturma izin belgesinin süresi hukuken kurallara uygun olarak vize ya da ikamet müsaadesi süresinin sona erdiği günden itibaren başlamaktadır.

OTURMA YA DA E-İKAMET MÜSAADESİ HAKKINDA GEREKLİ DOKÜMANLAR

Güvercinlik, Yalıçiftlik, Mumcular, Kızılağaç, Torba, Gündoğan, Gölköy, Türkbükü, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis, Akyarlar, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Gümbet, Güllük, Milas veya Bodrumda yaşamını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmayan  ecnebi yurttaşlarının arz ettiği yaşama veya oturma izin belgesi ve oturma nedenine göre istenilen gerekli belgeler veya evraklar değişmektedir. Bodrum’da bulunan Bodrum Göç İdaresi Müdürlüğü siz bu hizmet kullanan kıymetli müşterinizden e-ikamet müsaadesi talebiniz ile ilgili sürekli ayrıca malümat ile belgeleri veya evraklar istenebilir.

Güvercinlik, Yalıçiftlik, Mumcular, Kızılağaç, Torba, Gündoğan, Gölköy, Türkbükü, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis, Akyarlar, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Gümbet, Güllük, Milas veya Bodrumda yaşamını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmayan  ecnebi yurttaşlarının talep edilen oturma süresinden 60 gün ayrıca daha uzun süreli pasaport, kimlik kartı ya da seyahat dokümanına denk gelen belgeye sahip olmanız lazım. Belirlenen randevu günü ve vaktinde başvuru için yalnızca yasal temsilcinin veya hukuk danışmanının Bodrum Göç İdaresi Müdürlüğü’nde  hazır olması durumunda, bu kişinin hukuki danışmanı veya yasal temsilcisi  olduğunu kanıtlayan Türkiye Cumhuriyeti’ndeki her hangi bir Noterlikten verilme noter onaylı bir vekaletname sunulması mecburidir.

0 Comments

  • bodrtra
    Posted 23 Şubat 2019 17:59 0Likes

    Bodrumda yaşayan 18-65 yaş arası olan yabancılar için Özel Sigorta şarttır.

Leave a comment

Tel: +90 (538) 882 53 07 whatsapp+90 (543) 693 33 80
+ +