Bodrum Yabancılara İkamet

OTURMA YAHUT E-İKAMET MÜSAADESİ İLE İLGİLİ YASAL SORUMLULUKLAR

Güvercinlik, Yalıçiftlik, Mumcular, Kızılağaç, Torba, Gündoğan, Gölköy, Türkbükü, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis, Akyarlar, Ortakent-Yahşi, Bitez, Konacık, Kıyıkışlacık, Boğaziçi, Gümbet, Güllük, Milas veya Bodrumda yaşamını sürdüren Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmayan  ecnebi yurttaşlarının oturma muamelerin başvuru süresince ya da lüzümlü olan tamamlayıcı malümat ve dokümanlar Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmayan ilgili yabancı kişiye malümat verilir ve maksimum 30 gün içinde bu dokümanın sunulması gerekli olabilir. Belgelerin zamanında ve tamamen edilmemesi halinde başvurunuzun işlemi kanunen fesh edilir ve vize ya da oturma izin belgesi isteğiniz kanunlara göre olmaması halinde size karşı genel yasal hükümler icra edilecektir.

OTURMA YAHUT E-İKAMET MÜSAADESİ HAKKINDA DAVETE UYMA YÜKÜMLÜLÜĞÜ

6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununu 97’nci maddesine istinaden Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ya da il veya ilçe Bodrum Göç İdaresi Müdürlüğü Türkiye Cumhuriyeti’ne giriş yapmanız veya yurdumuzda olmanız veya ikamet etmeniz ile ilgili inceleme / yoklama gerekli olması durumunda, size karşı sınır dışı etme hükmünü alınma olasılığın olması, kanununun gerçekleştirilmesi ile alakalı işlemlerin tebliğ nedeniyle alakalı Bodrum Göç İdaresi Müdürlüğü’nde hazır bulunmanız talep edilebilir. Resmi bir tebliğe uyma yükümlülüğünüz mutlaka vardır. Davete uyulmaması durumunda veya uyulmamasına ile ilgili mühim şüphe bulunması halinde davet edilmeden yetkili emniyet müdürlüğü veya jandarma karakol gibi kolluk kuvvetleri aracılığıyla getirilebilirsiniz.

OTURMA YAHUT E-İKAMET MÜSAADESİ İLE İLGİLİ ESKİ RANDEVULAR

Onsekiz Mayıs 2015 tarihinden evvel ülkemizin kolluk kuvvetleri olan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı yabancılar şube amirlikleri aracılığıyla temin edilen belirlenen randevuları aynı zamanda sistem aracılığıyla tekrardan gerçekleştirilmesi gerekir. Önceki kararlaştırılan randevuların günü ve referans no’sunun Bodrum Göç İdaresi Müdürlüğü’nün veri tabanı sistemine giriş gerçekleştirilmesi gerekir. Belirlenen randevu tarihinde mevcut ise önceki görüşme belgenizi de ibraz etmeniz gerekir.

OTURMA YAHUT E-İKAMET MÜSAADESİ İLE İLGİLİ YARARLI LİNKLER

http://www.goc.gov.tr/icerik6/ikamet-izni-belgeleri-postayla-ptt-kargo-gonderiliyor_350_361_7817_icerik

http://www.goc.gov.tr/icerik3/ikamet-izni-cesitleri_409_414_4664

http://www.goc.gov.tr/icerik6/ikamet-izni-basvurulari-icin-gerekli-belgeler_350_361_3603_icerik

http://www.goc.gov.tr/icerik6/ikamet-izni-belgesi—harc-miktarlari_409_414_901_icerik

 http://www.goc.gov.tr/icerik3/genel-bilgi_409_414_415

0 Comments

  • bodrtra
    Posted 13 Şubat 2019 18:13 0Likes

    Bodrumda yaşayan yabancılar için bence iyi bir hizmettir

  • bodrtra
    Posted 13 Şubat 2019 18:18 0Likes

    Teşekkürler.. Bodrumdaki yabancılara ikamet hizmeti vermek için elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz…….

Leave a comment

Tel: +90 (538) 882 53 07 whatsapp+90 (543) 693 33 80
+ +